Do Tatr

Wstaję o 6 rano, jem szybko i byle co, najtańsza herbata zaparza się w ciepłej kranówce. Przeglądam fotki by rozbudzić zmysły i znów zadaję sobie pytanie: dlaczego zmarnowałem tyle czasu przed olśnieniem? Wychodzę i przenika mnie zimno. Przyspieszam, ręce kostnieją od pędu, ale reszta ciała wraca do normy. Plecak zrósł się ze mną w jedność, mógłby ważyć 50 kilogramów.

Świt na Hali Ornak

Jak zawsze zaczyna się niewinnie, jakbyśmy tylko do siebie machali dłońmi. „Cześć słońce” mówię, a wy rzucacie mi wiązki światła między drzewami. Idę do źródła blasku i wychodzę na wielką polanę. Pierwsza fotka z drogi podpowiada mi, jakimi dziś będziecie. Jesteście jak zawsze piękne.

Chcę na górę. Ciągnie mnie tam, skąd będę mógł patrzeć na was do woli. Z Chudej Przełączki to już niedaleko. Mijam się z kozicą i wiem, że nawet jakby stała tu z setką innych, szedłbym i tak prosto do was. Bliskość jest magnetyczna. Dzielą mnie metry od Ciemniaka.

Wchodzę na szczyt i wreszcie możemy spojrzeć sobie w oczy. Nic innego się nie liczy, gdzie się nie obrócę jesteście wy. Staję jak wryty, zapominam słów, łykam tylko herbatę, by ukryć swoje usta pełne zachwytu.

Czerwone Wierchy

Jesteście zniewalające. Jak zaczarowany podchodzę bliżej: Krzesanicą, Małołączniakiem i Kondracką Kopą. Ocieram się jak naelektryzowany. Nie umiem powstrzymać się od powtarzania ciągle tych samych komplementów. Nieistotne dotąd dłonie robią się niespokojne, chciałyby chwycić i poczuć. Ale nie mogę was dotknąć przy tych wszystkich osobach kręcących się wokół Kasprowego Wierchu. Przecież wiecie, nie lubię tłumów.

Cierpliwie schodzę w kierunku Doliny Gąsienicowej. Chłonę zapach, jesteście milimetry ode mnie. Wchodzę na Halę Gąsienicową i czuję, że mam was dla siebie, a to miejsce jest nasze. Pożeram was wzrokiem, uwielbiam i mam tylko nadzieję, że jutro to wszystko jak zawsze zacznie się niewinnie.

Więcej wiosennych Tatr

Dodaj komentarz